Menu

Jakie okna do mieszkania lub domu?

3 lutego 2019 - Budownictwo
Jakie okna do mieszkania lub domu?

Zakup nowego lokalu albo konstrukcja domu zawsze kojarzy się z instalacją nowiuteńkich okien. Przeciwnie zaś odkup lokalu mieszkalnego lub domu, to standardowo wymiana już istniejących.

okno budynek
Cyklicznie uważa się, że selekcja|wybranie|wybór} okien z reguły sprowadza się do wyboru stolarki okiennej i kolorystyki. To jednak nieprawda, aktualnie należałoby zapoznać się z parametrami technicznymi takowych okien przed ich doborem.

Parametry techniczne okien

W wyborze okna wskazane jest wziąć pod uwagę współczynnik przenikania ciepła. Jest on wyszczególniany dla każdego z modeli podstawowych okien. Mianem energooszczędne okna można nazwać takie, które posiadają ten wskaźnik na poziomie 1.0W/m2. Następnymi parametrami są wodoszczelność i odporność na obciążenia podmuchami wiatru, tym aspektem winny interesować się osoby zamierzające mieszkać na wyższych piętrach. Wodoszczelność jest przez sporo profesjonalistów parametrem, jaki charakteryzuje solidność okna. Inny parametr to wskaźnik przenikania energii słonecznej. Jest obrazowany w procentach i jest znaczny przeważnie zimą. Bo większy parametr to wydajniejsze ogrzewanie schronienia zimą z zastosowaniem energii ze słońca. Następny wart podkreślenia parametr to wskaźnik przenikania światła, jeśli jest niższy aniżeli 70% to źle. Im większy parametr tym jaśniej w lokalu, mniej wyda się na prąd. I na zakończenie jeszcze jeden wart podkreślenia parametr, jakim jest wskaźnik tłumienia hałasu. Z reguły okna posiadają ten wskaźnik na poziomie 30-35 dB i jest on wystarczający.
okno wieżowiec

Z wentylacją czy bez?

Prawiąc o wentylowaniu w oknach myślimy o jednym nawiewniki. Wypada Się zapytać czy są pożądane? W rzeczy samej tak, albowiem umożliwia to prawidłową wentylację lokalu. Bez owego okna będą się mówiąc kolokwialnie pocić, albowiem na szybie ukaże się wilgoć, co może nawet kiepsko wpłynąć na zdrowie mieszkańców lokalu.

Jaka stolarka?
Jeśli mieszkamy w domu lub wznosimy dom możemy wyselekcjonować dowolnie z bogactwa ofert procentów. Na przykład z oferty jednostki Optimus System https://www.oknaoptimus.eu/, jaka świadczy usługi w trójmieście i w całym województwie pomorskim. Jeśli jednak zmieniamy okna w blokowisku już tak fajnie nie jest. Dobór stolarki nie może demolować zamysłu całego budynku i może skutkować nawet karami finansowymi. Dla wielu to argument i przemawia za tym, że dom jest doskonalszą możliwością niż lokal w bloku.
okno

Tagi: ,