Menu

Ceny mieszkań są obecnie tak drogie, że zagwarantowanie samego wkładu plus odpłatności administracyjnych stwarza duże wyzwanie dla sporej ilości rodzin.

18 lipca 2018 - Pożyczki
Ceny mieszkań są obecnie tak drogie, że zagwarantowanie samego wkładu plus odpłatności administracyjnych stwarza duże wyzwanie dla sporej ilości rodzin.

Jednym z wydatków, na który za gotówkę mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni, jest chociażby kupno mieszkania. Większość jednakże musi posiłkować się różnorakim wsparciem pieniężnym. Tego typu pomoc to w głównej mierze kredyt na mieszkanie. Duża grupa osób decyduje się obecnie na taki krok. Dzieje się tak dlatego, że pozostająca alternatywa to wieloletnie oszczędzanie, lub praktycznie zrezygnowanie z zakupu własnego mieszkania. Jeżeli już decydujemy się wziąć kredyt mieszkaniowy, warto omówić parę zasadniczych spraw.

laptop
Pierwsza z nich to termin spłaty. Im więcej lat, tym większe odsetki. Wiadomo, że przy długim czasie spłaty raty będą znacznie mniejsze co spowoduje większą swobodę.
Następna kwestia wiąże się z kwotą zobowiązania i posiadanym wkładem. Musimy wiedzieć, że kredyt na mieszkanie łatwiej uzyskać, gdy przynajmniej pewna część kapitału na jego kupno pochodzi od nas. Sprawia to, że jesteśmy bardziej wiarygodni jako klient banku. Dodatkowo, wnosząc część kapitału, możemy obniżyć wartość spłacanych rat lub skrócić czas, na jaki zaciągamy kredyt mieszkaniowy.
Istotną sprawą jest też waluta, w jakiej zaciągamy zobowiązanie. Jeżeli decydujemy się na kredyt walutowy, należy wziąć pod uwagę wahania kursowe. W sytuacji szybkiego wzrostu kursu danej waluty, zawsze możemy dokonać przewalutowania zobowiązania. Musimy jednak pamiętać, że kredyt taki zaciągamy zwykle na kilkadziesiąt lat. Co za tym idzie – wartość danej waluty może się w tym okresie kilkukrotnie zmieniać.
Finalizując umowę należy też sprawdzić, jak wygląda sprawa ubezpieczeń kredytu i innych dodatkowych produktów. Część z nich należy dokupić. Z innych lepiej zrezygnować, gdyż mogą jedynie dodatkowo zawyżać koszta naszego kredytu, nie zapewniając w zamian żadnych realnych korzyści.
zakupy kartą
Portal kredyty na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej prezentuje rankingi pożyczek na dowód, które będziesz mógł otrzymać bez żadnych zaświadczeń. Poświęcone wydają się dla klientów, którzy nie mogą wnioskować o kredyty w placówkach bankowych lecz pożądają prędko pieniędzy. Wnioskowanie o chwilówkę może być proste a dodatkowo poręczne natomiast pieniądze uzyskasz nawet po kwadransie.
starsza para na polu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *